לפני מספר ימי קיבלתי את המכתב שלהלן ממיגו מארגון 'אמה'.

אני מפרסם אותו כאן בשינויי ניסוח קטנים.

"המידע הזה באופן ספציפי מגיע מארגון בשם פעילים למען פליטים, זהו אחד מארגונים רבים שפועלים בנושא:

בתל אביב יש כיום כ 250 פליטים שנמצאים ב 3 בתי מחסה מאולתרים, וכן עוד כ 20 משפחות שמפוזרות בדירות בדרום העיר. בעיקרון רוב המשפחות הן ממוצא סודני ולכן יש בידי ההורים אישורי עבודה והם משתכרים (בקושי) לפרנסתם. גם איתם יש צורך בעזרה בתחומים שונים, בעיקר עם הילדים, אבל העזרה הדחופה דרושה היום לבתי המחסה. 

בבתי המחסה נמצאים גם פליטים מאריתראה ומחוף השנהב. הפליטים האלה מקבלים הגנה מהאו"ם, אך לא מקבלים אישורי עבודה ולכן הם תלויים בסיוע של מתנדבים.

הרשויות לא עושות דבר כדי לסייע.

שוחחתי עם האנשים עצמם כדי לוודא שהם אמינים. ביום שבת ביקרנו במקלטים. קשה קצת לתאר במילים את המחזות הקשים שראינו שם. כל מה שניתן לאסוף, הם זקוקים לו – אוכל, סבונים, בגדים, כלי מטבח, מכשירי חשמל או כל מה שעולה בדעתך.

הסיבה שאני פונה אלייך היא שיש אפשרות לקבלת תרומה לשכירת מקלט נוסף, ויש צורך לעשות זאת בזריזות. אם אתה יכול לפנות באמצעות האתר ולראות אם יש אדם שיש ברשותו נדל"ן פוטנציאלי בדרום תל אביב , מקום שיכול לאכלס כמה מאות אנשים, ניתן יהיה לשכור את זה לטובת העניין.

המייל לפניות הוא laplitim@gmail.com"

כמו כן יש כאן קישור לאתר בנושא.

 כל מי שיכול לעזור מוזמן, בעיקר אם יש לו נכס מתאים להשכרה לפליטים, או שביכולתו להפעיל את העירייה שתרתום את נכסיה שלה לטובת העניין. גם מי שרואה או מכיר נכס מתאים, ציבורי או פרטי, שעומד פנוי או להשכרה יכול להעביר את הפרטים ואולי ניתן יהיה להתקדם מול בעלי הנכס.