גם השנה יתקיים בתל-אביב, בסוף השבוע של השמיני והתשיעי למאי, הארוע 'בתים מבפנים'.
לאחר התנסות בארועי השנים הקודמות, מדובר לטעמי בארוע מבורך שמעלה לדיון כל מיני סוגיות אדריכליות אך יותר מהכל מאפשר להציץ לתוך בתים ובניינים שתוכנם רוב הזמן סמוי מן העין.

בדרך כלל אני מספיק לראות הרבה פחות ממה שהייתי רוצה גם מפאת קוצר הזמן שלי וגם בשל הסיורים המאורגנים שדורשים הרשמה מראש, אליה אני חש תמיד שאינני יכול להתחייב. היה נחמד אילו חלק מן הסיורים היו מתמשכים על פני יותר מסופשבוע אחד וכך יותר אנשים היו נחשפים אליהם – אם כי ברור לי שמהלך כזה יוצר בעיות ואילוצים רבים.
הצעת ייעול נוספת היא להרחיב את יריעת הארוע כך שההתרחשות התל-אביבית תכלול גם את ערי המטרופולין השכנות. והנה כמה רעיונות: ברמת גן – רחוב צל-הגבעה עם המבנים של הקר ותיאטרון בית צבי, רחוב ביאליק ואיכותיו האורבניות שעדיין נשתמרו באורח פלא ומתחם הבורסה, כולל המגדל הגבוה בישראל.
בבת-ים כמובן שצריך לבקר בבניין העירייה וגם במוזיאון העירוני, ובחולון בין השאר במדיטק ובמוזיאון העיצוב ההולך ונבנה. בגבעתיים אולי מתחם בית-ראשונים, מצפה הכוכבים ואפילו ארכיון צה"ל, שאני בספק אם ניתן להיכנס לתוכו. ובבני-ברק – אני משוכנע שניתן לעשות כמה וכמה סיורים מרתקים בעיר.

ובנימה אישית – איתי הורביץ, מייסד הפורום התכנוני של יד-אליהו יערוך סיור אופניים בשכונות מזרח העיר (יום שבת מ- 10:00, סיור 125 בחוברת), ואילו עבדכם הנאמן, יחד עם אורחים נכבדים נוספים, יתארח בדיון של עמותת אורבניקה המציין את פתיחת התערוכה " פנטזיה אורבנית – כיכר המדינה", דיון שיערך ביום שישי בשעה 12:00 במגדל שלום.